Lietas kopsavilkums

Sciacca pret Itāliju


Eiropas Cilvēktiesību tiesa
2005. gada 11. janvāris

Fakti
Pieteicējai Sciacca kundzei ar izmeklēšanas tiesneša lēmumu tika piemērots mājas arests sakarā ar apsūdzībām par noziedzīga grupējuma izveidošanu, izvairīšanos no nodokļu nemaksāšanas un oficiālu dokumentu viltošanu. Nākamajās dienās vietējie laikraksti publicēja vairākus rakstus par kriminālprocesu. Raksti saturēja pieteicējas identitātes fotogrāfiju, kuru uzņēma policija, kad lieta tika komplektēta pieteicējas aizturēšanas brīdī, un kuru viņi nodeva tālāk presei.

Sūdzība
Sciacca kundze sūdzējās, ka viņas fotogrāfijas nodošana preses konferencē, kuru organizēja prokuratūra un policija, ir pārkāpusi viņas tiesības uz privātās dzīves neaizskaramību, tādējādi pārkāpjot Konvencijas 8.pantu. 

Tiesas secinājumi
Tiesa secināja, ka fotogrāfiju, kas uzņemta oficiālas lietas izveidošanas mērķiem,  nodeva presei nodokļu inspektori. Saskaņā ar tiesas rīcībā esošo informāciju, nepastāvēja nacionālais likums, kas noteiktu, kā uzņemamas aizdomās turamo vai aizturēto cilvēku fotogrāfijas un kā tās nododamas presei. Tā drīzāk bija joma, kurā bija attīstījusies prakse. Tādējādi iejaukšanās personas tiesībās uz privātās dzīves aizsardzību nenotika ‘saskaņā ar likumu’ 8.panta nozīmē, un Tiesa lēma, ka ir noticis šī noteikuma pārkāpums. 

Cilvēktiesību gids

Eiropas cilvēktiesību izglītības platforma