Juridiskā palīdzība un aizstāvības sagatavošana

Jums vienmēr ir tiesības uz juridisko palīdzību, ko apmaksājat no saviem līdzekļiem. Dažreiz juridisko palīdzību nodrošina un apmaksā valsts. Jums ir arī tiesības tikties un sazināties ar advokātu konfidencialitāti nodrošinošos apstākļos.
Lietas kopsavilkums

Magee pret Apvienoto Karalisti


Eiropas Cilvēktiesību tiesa
2000. gada 6. jūnijs

Fakti
Pieteicējs Magee kungs tika aizturēts saistībā ar mēģinājumu uzspridzināt bumbu. Pēc tam, kad viņš tika nogādāts policijas iecirknī, viņš lūdza iespēju satikties ar savu advokātu. Lūgums tika noraidīts. Turpmākajās dienās Magee kungs tika vairākkārt pratināts. Viņam bija iespējams sazināties ar savu advokātu tikai divas dienas vēlāk, pēc tam, kad viņš atzina savu dalību bumbas spridzināšanas mēģinājumā. 

Sūdzība
Magee sūdzējās, ka kā aizdomās turētajam viņam nav bijušas tiesības uz advokātu nopratināšanas laikā. Tādējādi viņam bija liegta taisnīga tiesa, ko paredz 6.pants. 

Tiesas secinājumi
Tiesa sprieda, ka liegums aizdomās turētajam pirms nopratināšanas satikt advokātu bija tiesību uz taisnīgu tiesu pārkāpums. Šī tiesība attiecas gan uz tiesas procesu, gan uz pirmstiesas procesu. Tādējādi pieteicēja tiesības uz taisnīgu tiesu tikušas pārkāptas. 

Cilvēktiesību gids

Eiropas cilvēktiesību izglītības platforma