Arī ieslodzījuma vietā jums ir tiesības būt drošībā un justies droši. Tas nozīmē, ka ieslodzījuma vietas administrācijai ir jānodrošina tas, ka citi ieslodzītie jūs neapdraud, jums neuzbrūk un nenodara nekādu ļaunumu. Ja jūtaties jebkādā veidā apdraudēts, tad jums ir pienākums par to informēt ieslodzījuma vietas personālu. 

Iespējamo konfliktu novēršana

Ieslodzījuma vietas administrācijai nav jānovēro katrs jūsu solis. Taču ieslodzījuma vietas personālam jābūt spējīgam saskatīt draudus, kas jūsu situācijā parasti varētu rasties, un iespējamos konfliktus novērst, pirms tie ir sākušies.

piemērs Ja jums bijusi īpaša vienošanās ar policiju, ka izmeklēšanas laikā palīdzēsiet atklāt noziegumu, šīs sadarbības dēļ jūsu drošība ieslodzījuma vietā var tikt apdraudēta. Ieslodzījuma vietas administrācijai ar to jārēķinās un jāgādā par to, lai jūs būtu drošībā.

Konfliktu apzināšana

Ieslodzījuma vietas administrācijai ir jāreaģē uz konfliktiem un jārūpējas par to, lai līdzīgi konflikti neatkārtotos. Personālam un ārstam jāpievērš uzmanība apstākļiem, kas liecina par konflikta iespējamību. Tas nozīmē, ka viņiem iespējamais konflikts ir jānovērš un jāveic pasākumi, kas nepieciešami, lai nepieļautu jūsu pakļaušanu fiziskai vardarbībai vai jebkāda cita veida negatīvai ietekmēšanai. 

piemērs Ja ieslodzījuma vietas darbinieki ir informēti, ka jums jau vairākkārt draudēts, vai ir pamanījuši brūces uz jūsu ķermeņa, taču neko nedara jūsu aizsardzības labad, tad jūsu tiesības tiek pārkāptas. 

Lai aizsargātu jūs no iespējamiem konfliktiem, ieslodzījuma vietas administrācijai nevajadzētu jūs ievietot vienā kamerā vai pieļaut jūsu kontaktus ar ieslodzītajiem, kuri varētu jūs apdraudēt vai jums uzbrukt. Uzziniet vairāk par ievietošanu kamerā.

Jūsu pienākumi

Paturiet prātā, ka ieslodzīto savstarpējie konflikti ne vienmēr ir paredzami. Katrā gadījumā, kad jums ir pamats domāt, ka jebkurš cits ieslodzītais varētu jūs apdraudēt, jums par to ir jāinformē ieslodzījuma vietas personāls vai administrācija. Ja pats nebūsiet palīdzējis konfliktu novērst, informējot par tā iespējamību ieslodzījuma vietas personālu vai administrāciju, tad vēlāk nevarēsiet sūdzēties, ka ieslodzījuma vietā nav nodrošināta jūsu aizsardzība. 

Kādas cilvēktiesības varētu būt pārkāptas?

Necilvēcīgas vai pazemojošas izturēšanās aizliegums  

Ja ir paredzams, bet netiek novērsts jūsu dzīvības vai veselības apdraudējums, tad tiek pārkāpts necilvēcīgas vai pazemojošas izturēšanās aizliegums.

Uzziniet vairāk par pienākumu izmeklēt necilvēcīgas vai pazemojošas izturēšanās gadījumus.

Tiesības uz dzīvību

Vissmagākajā gadījumā kāda ieslodzītā nenošķiršana no citiem ieslodzītajiem var novest pie tā, ka tiek pārkāptas tiesības uz dzīvību. 

Uzziniet vairāk par to, kā novērtēt, vai ir pārkāptas tiesības uz dzīvību.

Kā sūdzēties?

Ja jums ir pamats domāt, ka jūsu tiesības ir pārkāptas, jūs varat sūdzēties Ieslodzījuma vietu pārvaldei. Uzziniet vairāk par to, kā sūdzēties.

Uzziniet vairāk par to, kā sūdzēties, ja esat pārliecināts, ka pret jums cita ieslodzītā vērstais nodarījums ir uzskatāms par noziegumu.

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Uzziniet vairāk!

×