Lietas kopsavilkums

Vladimir Vasilyev pret Krieviju


Eiropas Cilvēktiesību tiesa
2012. gada 10. janvāris

Fakti
Izciešot mūža ieslodzījumu, pieteicējam Vasilyev kungam apsaldējuma rezultātā tika amputēts labās pēdas īkšķis un kreisās pēdas distālā daļa, bet viņš nevarēja dabūt atbilstošus ortopēdiskus apavus. Šādu apavu trūkums varēja radīt sāpes.

Sūdzība
Vasilyev kungs apgalvoja, ka viņam netika sniegta atbilstoša medicīniska palīdzība ieslodzījuma vietā, pārkāpjot Konvencijas 3. pantu. 

Tiesas secinājumi
Tiesa uzsvēra, ka valstij jāgādā par to, ka ieslodzītās personas veselība un labsajūta tiek pienācīgi nodrošināta, ņemot vērā praktiskās ieslodzījuma prasības, cita starpā viņam nodrošinot nepieciešamo medicīnisko palīdzību. Konkrētajā lietā Tiesa konstatēja, ka vismaz viena no Ieslodzījuma vietām, kur uzturējās Vasilyev kungs, bija atzinusi, ka viņam bija nepieciešami speciāli ortopēdiskie apavi. Konstatējot, ka nacionālās iestādes nebija aktīvi meklējušas risinājumu Vasilyeva kunga problēmai un nebija tādu atradušas vairākus gadus, Tiesa sprieda, ka šīs problēmas atbilstoša risinājuma neatrašanas dēļ Vasilyeva kungs bija cietis stresu un grūtības, kas sasniedza pazemojošu attieksmi, tādējādi tika pārkāpts Konvencijas 3. pants. 

Cilvēktiesību gids

Eiropas cilvēktiesību izglītības platforma