Kā sūdzēties?

Jūs varat nepieļaut vai novērst jūsu tiesību pārkāpumu jau pašā tiesas procesā, izmantojot savas tiesības iesniegt dažādas sūdzības. Ja nebūsiet mēģinājis sūdzēties par iespējamo jūsu tiesību pārkāpumu jau pašā tiesas procesā, vēlāk var izrādīties, ka jums vairs nav iespējas pieprasīt par to kompensāciju.

Sūdzēšanās iespējas

Jūs varat nepieļaut jūsu tiesību pārkāpumu tiesas procesā, izmantojot visas savas iespējas sūdzēties. Jums jācenšas šīs iespējas izmantot, jo pretējā gadījumā vēlāk nevarēsiet pretendēt uz kompensāciju, atsaucoties uz to, ka jūsu tiesību pārkāpums jums bijis būtisks un nav ticis savlaicīgi novērsts.

Jums ir dažādas iespējas sūdzēties par iespējamo jūsu cilvēktiesību pārkāpumu kriminālprocesā. Pirmstiesas un iztiesāšanas stadijās šīs iespējas ir atšķirīgas. Taču tās ieviestas tieši tādēļ, lai jūs savu tiesību aizskārumu varētu efektīvi novērst. Gadījumā, ja tās nebūsiet izmantojis, vēlāk nevarēsiet par iespējamiem savu tiesību pārkāpumiem sūdzēties tiesībsargam vai starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās.

Kompensācija

Ja jūsu tiesību pārkāpums nav novērsts tiesas procesā, jūs varat vērsties nacionālajās vai starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās, lai tās konstatētu jūsu tiesību pārkāpumu un jūs saņemtu kompensāciju.

Cilvēktiesību gids

Eiropas cilvēktiesību izglītības platforma