Droša vardarbīgu attiecību izbeigšana
Saistībā ar vardarbību ģimenē diezgan plaši izplatīts ir tāds fenomens kā vardarbība šķiršanās gadījumā. Proti, sievietes, kuras šķiras vai nesen šķīrušās no partnera, daudz vairāk nekā citas ir pakļautas riskam, ka atkal var kļūt par vardarbības upuri. Tādēļ vardarbīgu attiecību izbeigšanas procesā ļoti svarīgi ir drošības aspekti.
Droša vardarbīgu attiecību izbeigšana nozīmē tāda individuāla drošības plāna sagatavošanu, kurš ietver tiesiskās aizsardzības līdzekļus un juridisko, kā arī psiholoģisko un sociālo atbalstu.
Individuālais drošības plāns ir personalizēts praktisks plāns, kas paredz rīcības modeļus vardarbības upura drošības saglabāšanai gan tad, kad viņa attiecības ar varmāku vēl turpinās, gan arī tad, kad viņš gatavojas tās izbeigt vai jau ir izbeidzis. Drošības plānā jāparedz arī tas, kā sadzīvot ar savām emocijām, pastāstīt draugiem un ģimenei par piedzīvoto vardarbību, un citi aspekti.
Lai arī daudzas lietas, kas iekļautas drošības plānā, ir pašsaprotamas, tomēr jāatceras, ka kritiskā brīdī vardarbības upuris varbūt nespēs domāt un rīkoties tādā pašā veidā kā parastā situācijā. No vardarbības cietušām personām, kurām ir jau iepriekš sagatavots drošības plāns, kritiskā situācijā būs vieglāk aizstāvēties.
Resursi
Panti 3, 5, 6, 7, 8, 12(10.1), 12.1
Pants 13
Panti 2, 3, 8, 14