Österreichischer Rundfunk pret Austriju

Eiropas Cilvēktiesību tiesa
2006. gada 7. decembris

Fakti

Pieteicēja uzņēmums, apraides korporācija, pārraidīja savās ziņās informāciju par K. kungu, neonacistu organizācijas vadītāju, kā arī informāciju un attēlu ar viņa vietnieku S. kungu, kas tika atbrīvoti pret galvojumu piecas nedēļas iepriekš. Pēc S. kunga prasības Austrijas tiesas aizliedza pieteicēja uzņēmumam publicēt S. kunga fotogrāfiju, kuru pavadītu jebkāds teksts par viņa notiesāšanu bez viņa piekrišanas, pēc tam, kad spriedums ticis izpildīts vai viņš atbrīvots pret galvojumu.

Sūdzība

Pieteicēja uzņēmums sūdzējās par to, ka aizliegums publicēt S. kunga fotogrāfiju pārkāpa tā tiesības uz izteiksmes brīvību.

Tiesas secinājumi

Tiesa sprieda, ka pieteicēja uzņēmuma interese publicēt fotogrāfiju bija svarīgāka par S. kunga tiesībām uz privāto dzīvi. Tādējādi aizliegums pārkāpa pieteicēja tiesības uz izteiksmes brīvību.

Tiesa atzīmēja, ka pieteicēja tiesību uz izteiksmes brīvību ierobežojumu paredzēja likums un tam bija leģitīms mērķis - citu cilvēku privātās dzīves un cieņas aizsargāšana. Tomēr tiesa secināja, ka:

  • Sabiedrības interesēs ir publicēt tiesātas personas fotogrāfiju pēc tam, kad viņš ir ticis atbrīvots pret galvojumu.
  • Jāņem vērā, ka S. kungs tikko kā bija ticis atbrīvots, viņa sliktā slava un nozieguma, par kuru viņš tiesāts, politiskā daba.
  • Informācija ziņās bija patiesa un pilnīga, un publicētā fotogrāfija bija saistīta ar ziņojuma saturu.
  • Citi mediji varēja brīvi publicēt S. kunga fotogrāfiju minētajā kontekstā.

Uzzināt vairāk

Atjaunots 10/06/2024