Cilvēktiesību gids

Lieta

Rehbock pret Slovēniju

Eiropas Cilvēktiesību tiesa
2000. gada 28. novembris

Fakti

Pieteicējs Rehbock kungs tika aizturēts netālu no Austrijas – Slovēnijas robežas saistībā ar aizdomām par nelikumīgu medikamentu nosūtīšanu uz Slovēniju. Saskaņā ar pieteicēja teikto, viņu aizturēja seši maskās tērpti policisti. Viņi pieteicējam uzbruka bez iepriekšējas brīdināšanas un viņu brutāli uzvilka uz automašīnas pārsega. Četri vīrieši viņu sita, kamēr viņam tika likti roku dzelži. Valdība skaidroja, ka arestējot Rehblock kungu, iestādes ņēma vērā faktu, ka Rehbock kungs, kuru viņi turēja aizdomās par narkotiku realizāciju, bija īpaši spēcīgs, jo bija vairākkārt vinnējis Vācijas kultūrisma čempionātos.

Sūdzība

Rehbock kungs sūdzējās, ka Slovēnijas policija bija viņam nodarījusi smagus miesas bojājumus aizturēšanas laikā, tādējādi pārkāpjot Konvencijas 3.pantu. 

Tiesas secinājumi

Tiesa secināja, ka Valdība nebija iesniegusi pārliecinošus un ticamus argumentus, kas būtu par pamatu skaidrojumam vai attaisnojumam tam, kāpēc aizturēšanas brīdī tika pielietots šadas pakāpes spēks. Tiesa secināja, ka pielietotais spēks bija pārmērīgs un neattaisnots konkrētos apstākļos. Šāds spēka pielietojums radīja ievainojumus, kas savukārt radīja nopietnas ciešanas pieteicējam, sasniedzot necilvēcīgas apiešanās slieksni. Tādējādi Konvencijas 3.pants tika pārkāpts.

Cilvēktiesību gids

Eiropas cilvēktiesību izglītības platforma