Vladimir Vasilyev pret Krieviju

Eiropas Cilvēktiesību tiesa
2012. gada 10. janvāris

Fakti

Izciešot mūža ieslodzījumu, pieteicējam Vasilyev kungam apsaldējuma rezultātā tika amputēts labās pēdas īkšķis un kreisās pēdas distālā daļa, bet viņš nevarēja dabūt atbilstošus ortopēdiskus apavus. Šādu apavu trūkums varēja radīt sāpes.

Sūdzība

Vasilyev kungs apgalvoja, ka viņam netika sniegta atbilstoša medicīniska palīdzība ieslodzījuma vietā, pārkāpjot Konvencijas 3. pantu.

Tiesas secinājumi

Tiesa uzsvēra, ka valstij jāgādā par to, ka ieslodzītās personas veselība un labsajūta tiek pienācīgi nodrošināta, ņemot vērā praktiskās ieslodzījuma prasības, cita starpā viņam nodrošinot nepieciešamo medicīnisko palīdzību. Konkrētajā lietā Tiesa konstatēja, ka vismaz viena no Ieslodzījuma vietām, kur uzturējās Vasilyeva kungs, bija atzinusi, ka viņam bija nepieciešami speciāli ortopēdiskie apavi. Konstatējot, ka nacionālās iestādes nebija aktīvi meklējušas risinājumu Vasilyeva kunga problēmai un nebija tādu atradušas vairākus gadus, Tiesa sprieda, ka šīs problēmas atbilstoša risinājuma neatrašanas dēļ Vasilyeva kungs bija cietis stresu un grūtības, kas sasniedza pazemojošu attieksmi, tādējādi tika pārkāpts Konvencijas 3. pants.

Uzzināt vairāk

Atjaunots 18/11/2023