Moisejevs pret Latviju

(Ieslodzījuma vietas – apstākļi)
Eiropas Cilvēktiesību tiesa
2006. gada 15. jūnijs

Fakti

Pieteicējam Moisejeva kungam tika piemērots apcietinājums, un viņš tika ievietots izmeklēšanas cietumā. Pārvadāšanas laikā uz tiesas sēdēm viņam netika nodrošinātas pienācīgas pusdienas. Viņam tika nodrošinātas vienkāršas brokastis agri no rīta un vakariņas vēlu vakarā pēc tam, kad viņš atgriezās cietumā. Tiesas namā viņam parasti tika iedota viena maizes šķēle, sīpols un ceptas zivs gabaliņš. Ja viņu nogādāja atpakaļ cietumā pēc vakariņu laika, viņam tika iedota tikai smalkmaizīte.

Sūdzība

Moisejeva kungs sūdzējās, ka ēdiena trūkuma dēļ viņš tika pakļauts necilvēcīgai un pazemojošai attieksmei, pārkāpjot Konvencijas 3. pantu.

Tiesas secinājumi

Tiesa atgādināja, ka valstij ir pienākums nodrošināt, ka ieslodzīto veselība un laba pašsajūta tiek pienācīgi nodrošināta, cita starpā viņu pienācīgi paēdinot. Tiesa secināja, ka Moisejeva kungam dotais ēdiens pārvietošanas laikā bija acīmredzami nepietiekams ķermeņa vajadzību nodrošināšanai, jo īpaši ievērojot faktu, ka piedalīšanās tiesas sēdēs var radīt papildu stresu. Tiesa arīdzan atzīmēja faktu, ka pieteicējs dažkārt nesaņēma arī pienācīgas vakariņas. Tiesa secināja, ka Moisejeva kungs regulāri cieta no izsalkuma tiesas sēžu dienās. Tiesa uzskatīja, ka Moisejeva kunga pārdzīvotās ciešanas pārsniedza minimālo bardzības slieksni, ko paredz 3.pants un tādēļ tā bija kvalificējama kā “pazemojoša attieksme”.

Uzzināt vairāk

Atjaunots 17/01/2024