Jūs var aizturēt uz pamatotu aizdomu pamata uz laiku līdz 48 stundām. Šajā laikā procesa virzītājam jāpieņem lēmums  jūs atbrīvot vai piešķirt jums aizdomās turamā vai apsūdzētā statusu un jālūdz izmeklēšanas tiesnesi jums piemērot apcietinājumu. 

Ja jūs tiekat aizturēts pēc tam, kad jums jau ir piešķirts aizdomās turamā vai apsūdzētā statuss, jūs pie izmeklēšanas tiesneša jānogādā pat ātrāk. Vairāk par to lasiet Kriminālprocesa likumā. Ja jūs esat aizturēts laikā, kad jūsu lietā jau ir sākusies tiesvedība, jūs jānogādā tiesā, kura skata jūsu lietu. 

svarīgi Nogādāt jūs pie izmeklēšanas tiesneša vai tiesā ir procesa virzītāja pienākums, un jums nav jālūdz, lai tas tiktu darīts. Ne policija, ne prokurors nevar izlemt jautājumu par jūsu apcietināšanu.

Izmeklēšanas tiesnesis vai tiesa lēmumu par jūsu apcietināšanu var pieņemt tikai uz likumā noteikta pamata. Uzziniet vairāk par apcietinājuma piemērošanu pirmstiesas procesā

Kādas cilvēktiesības varētu būt pārkāptas?

Ja jūs neesat pienācīgi un savlaicīgi pirms aizturēšanas termiņa beigām nogādāts pie izmeklēšanas tiesneša vai tiesā, var būt pārkāptas jūsu tiesības uz brīvību un drošību

Cilvēktiesību gids

Eiropas cilvēktiesību izglītības platforma