Informācijas izpaušana

Ja vēlaties, lai konkrēta informācija par jūsu privāto dzīvi netiktu atklāta, tad pirmām kārtām jūs pats to nedrīkstat izpaust.

piemērs Ja esat informāciju par savu privāto dzīvi sniedzis vairākās intervijās, tad nevarat cerēt, ka jūsu privātā dzīve tiks aizsargāta tikpat lielā apjomā kā tādas personas dzīve, kura personisku informāciju nav publiski izpaudusi.

Īpaši tas attiecas uz gadījumiem, kad jūs informāciju par savu privāto dzīvi esat darījis pieejamu internetā, piemēram, daloties ar to sociālajos tīklos vai ievietojot to tīmekļa dienasgrāmatā. Tā kā informāciju internetā var ļoti viegli kopēt un nodot tālāk, parasti vēlāk to ir ļoti grūti izņemt.

Informācijas pārpublicēšana

Taču iepriekš minētais nenozīmē, ka informācija, ar kuru esat dalījies jūs pats, var tikt pārpublicēta bez jebkādiem ierobežojumiem.   

piemērs Ja esat savas dzimšanas dienas ballītes fotogrāfijas publicējis sociālajā tīklā, piemēram, Facebook vai draugiem.lv, tad nevarat cerēt, ka šī informācija tiks uzskatīta par pilnīgi privātu. Tomēr jūs varat iesūdzēt tiesā personu, kas šīs fotogrāfijas izplatījusi, ja tā neietilpst to personu lokā, kurām jūs esat atļāvis piekļuvi jūsu kontam sociālajā tīklā. 

Cilvēktiesību gids

Eiropas cilvēktiesību izglītības platforma